דילוג לתוכן

מגזין החיים הטובים / גיליון מס' 1

חזרה

אוכל שבא מאהבה

ב"בית בכפר ביתן אהרון" יסדו הדיירים מסורת של ארוחות ביתיות משותפות, שכל אחד מביא אליהן ממטעמיו. הנה מה טוב ומה נעים

צילומים: עומרי אמסלם

 

האוכל היה נהדר, החברה נעימה ותוססת, כוסות היין הושקו בזו אחר זו, ובין לבין שרו משתתפי המפגש שירים, סיפרו בדיחות, צחקו בקולי קולות והחליפו מתכונים. 
המפגש התקיים בדירתה של רותי אברכהן ב"בית בכפר ביתן אהרון". המשתתפים, בשלנים מדיירי הבית, הוזמנו ל"מסיבתPotluck " מושג אמריקאי שמציין ארוחה שבה כל אחד מהאורחים מביא מנה.

המארחת הכינה מרק צורבה כמיטב המסורת הרומנית, וביקשה מכל אחד להביא מנה המאפיינת את בית אמו: פאני רותם הביאה אמפנדוס כמו שמכינים בארגנטינה; ריטה שובל, שהצהירה שהיא "לא אוהבת לבשל אבל אוהבת להאכיל אנשים", הביאה צלחת ענקית צבעונית עם דג אמנון וסלט מנגו חמצמץ; שרה אורבך הביאה כבדי עוף מאודים עשויים בדיוק במידה הנכונה; אביגיל רואימי הביאה קציצות טונה נפלאות; ירדנה פייג הביאה סלט תפוחי אדמה טעים; נירה אוחובסקי הביאה דג מלוח פולני עם הרבה בצל ישראלי; רות בהלול הטבריינית במקור הביאה קציצות בשר עם תרד, בדיוק כמו שהכינה אמא שלה בטנגיר; ומוטי פייר, הגבר שבחבורה, הכין קרם ברולה מענג וקִרמל אותו ליד השולחן ברוב טקס.

"יום אחד הוזמנו לארוחת צהריים שהכינה אחת הדיירות", מספרת רחל ניצן, מנהלת תרבות הפנאי של הבית, "ואז נחשפנו לראשונה לאירועי האוכל הטעימים והנעימים האלה שהדיירים מקיימים.

זה החל מגרעין קטן של חברות בשלניות והתרחב למעגל חברתי )שכל הדיירים, ותיקים וחדשים, מוזמנים להצטרף אליו), של אנשים שגם נוסעים פעם בשבוע לאכול פלאפל על שפת הים בנתניה, יוצאים למסעדות, צופים יחד בסרטים, מדברים וצוחקים". המשתתפים הסכימו בשמחה לחלוק עימנו את המתכונים, ובעמודים הבאים כמה מהם.

סימנייה