דילוג לתוכן

מגזין החיים הטובים / גיליון מס' 1

חזרה

מחכים לכם בבית

גם כשמכירים ביתרונות של מעבר לדיור מוגן, ההחלטה להתחיל מחדש אינה פשוטה. איל קרוגמן, מנכ"ל רשת "בית בכפר", עונה על השאלות המתעוררות אצל מי שעומד בפני ההתלבטות הזו

מהו הייחוד של רשת "בית בכפר"?

"דיור מוגן הוא כמו מכונית חדשה. רוב המכוניות החדשות נראות מעולה. רובן מציעות את אותו האבזור, אבל מה שקובע הוא המנוע. את היכולות האמיתיות של המכונית תכירו רק כאשר תיסעו בה זמן ממושך.
כך אני מרגיש גם לגבינו. רוב בתי הדיור המוגן נראים מעולה ונותנים שירותים דומים, אבל יש מנגנון שאתה לא נחשף אליו עד שתגור בבית. אני אומר בלב שלם שהדברים החשובים באמת בדיור מוגן נמצאים בחיי היום-יום, ולא רק בנדל"ן וביוקרה. גם אצלנו הבתים נראים מרשימים ומעוצבים בקפידה, אבל זה לא העיקר בעיניי. רוח רשת 'בית בכפר' מושתתת על אנושיות, מצוינות ומקצוענות. אנחנו דואגים שהבית יתאים לצרכים של אנשים מבוגרים גם כשהם פחות ניידים, דואגים למערך חכם ומותאם לצרכים של הדיירים, ולראיה - אנשים מאריכים ימים אצלנו. הכנו מערך שלם שאמור לעזור לכל דייר למצוא את המקום הטבעי והנוח שלו. חשוב לנו שכל אחד ימצה את כל הטוב שהבית יכול להציע לו לפי צרכיו".

 

אתה מזכיר את ה"רוח" של רשת "בית בכפר". מהי אותה "רוח"?

"רשת 'בית בכפר' נמצאת באותה בעלות יותר מ20- שנה, ויש לזה משמעות עצומה. לרשת יש אופי וחזון שלא משתנים, לכולנו יש קשר בלתי אמצעי עם הדיירים. בנוסף, צוות העובדים קבוע ויציב, וכמעט ללא עובדי קבלן. זה גם עניין עקרוני וגם עניין שירותי. לדוגמה, כשאותה החדרנית מנקה מדי שבוע את אותה הדירה, היא יודעת מה חשוב לבעלי הדירהנוצרים קשר אנושי ומחויבות.
דבר נוסף, אני תמיד אומר לדיירים פוטנציאלים לבדוק אותנו. היום בעידן האינטרנט המידע גלוי וזמין. אמנם המעבר לדיור מוגן כרוך בחתימה על חוזה, אבל רוח ההתנהלות שלנו מול הדיירים היא בדרך של שותפות והידברות. אנו מנסים לבוא ככל האפשר לקראת הדיירים, יש לנו יחסים חמים איתם, וגם כשיש אי הסכמה אנחנו מוצאים את הדרך לגשר".

 

האם דיור מוגן הוא סמל סטטוס לעשירים בלבד?

"זה מיתוס. זה נכון שדיור מוגן הוא השקעה באיכות חיים ולא השקעה כלכלית, אבל למי שיש פנסיה מסודרת, דירה או סכום ראשוני - זה בהחלט אפשרי. אנחנו מציעים כמה מסלולי התקשרות, ונותנים מענה לצורך בתקופת ניסיון והסתגלות; אנו היחידים שמאפשרים מעבר לדיור מוגן מבלי למכור את הבית ומבלי לפגוע בירושה ומאפשרים מעבר לדיור מוגן בתשלום אחד בלבד. אני תמיד מציע לאנשים לבוא לשמוע. כמעט תמיד הם מופתעים לטובה ממה שיש לנו להציע".

 

מה האתגר שלך כמנכ"ל הרשת?

"האתגר הגדול ביותר שלי הוא עובדים מחויבים שנותנים את השירות הטוב ביותר, כאילו הדיירים הם הוריהם ".

תעודת זהות

שם: איל קרוגמן

מצב משפחתי: נשוי לאפרת, אב לשלוש בנות וגר במושב כפר ידידיה שבשרון

תפקיד: מנכ"ל רשת "בית בכפר"

קורות חיים: עובד ברשת "בית בכפר" כעשר שנים. התחיל כמנהל הכספים של הרשת וקודם לתפקיד המנכ"ל לפני כחמש שנים

עוד משהו עלי: גם הורי הינם דיירים ב"בית בכפר ביתן אהרון"

 

דב הורני - בן של דיירת

אימי ניצולת שואה אשר איבדה שם את כל משפחתה, היא ואבי הצליחו להימלט מהתופת ולהקים משפחה משלהם פה בארץ.. כשאבי נפטר הרגשתי שאמא שלי שוקעת. אני גר בחו"ל ומשתדל להגיע לארץ ככל הניתן, אחיותיי אשר חיות בארץ נרתמו בכל ליבן למשימה אבל זה לא הספיק. הלבד של אמא שלי היה קשה מנשוא. התחושה הייתה כי היא שוקעת. כל שיחת טלפון השאירה אותי בתחושה קשה של חוסר אונים. זה לא פשוט לילדים לראות את האמא אשר כל חייה הם מכירים כחזקה ועצמאית כשהיא נזקקת להם.

אני חושב שכל ילד מרגיש בגיל מסוים שעכשיו הגיע הזמן שהוא ידאג להוריו. תחושה שעכשיו הגיע התור שלנו להחזיר על כל מה שקיבלנו. זה עניין של חינוך ותרבות.

עם המעבר לבית בכפר אין דרך לתאר במילים את השינוי לטובה אשר חל בחייה של אימי. היא חזרה לחיים. אם פעם בכל שיחה הרגשנו את המצוקה של אימנו עכשיו כבר קשה לי לתפוס אותה בטלפון, היא תמיד בדרך מ או אל איזושהי פעילות. אנחנו מבקרים אותה ומרגישים שהיא מפנה עבורנו זמן בלו"ז הצפוף שלה. אם פעם היינו יוצאים מביתה בתחושה קשה שאנו משאירים אותה לבד, היום אנחנו בראש שקט. אנחנו יודעים שהיא לא לבד. שטוב לה, שדואגים לה.

אנחנו הילדים שלה ונעשה הכל למענה אבל התחושה היא שטוב לה יותר ליהנות מהמשפחה ולא להזדקק לה. המעבר לבית בכפר היה תהליך, אבל אני מודה בכל יום על קבלת ההחלטה בזמן הנכון.

 

חברים וחברות יקרים,

אנחנו שמחים וגאים להציג את הגיליון הראשון של "בית בכפר מגזין החיים הטובים". כמו בכל היכרות חדשה, אני רוצה לספר לכם עלינו בכמה מילים:

סימנייה