דילוג לתוכן

מגזין החיים הטובים / גיליון מס' 2

החיים הם כאן ועכשיו

פרופ' איתן פרידמן, יועץ הבריאות של בית בכפר במסגרת התוכנית החדשניתWBA, מסביר את הגישה הבריאותית המנחה אותו ומציע כמה דרכים ישימות לאורח חיים בריא ומניעת מחלות בגיל הזהב. כוס יין אדום היא בהחלט אחת מהן

חזרה

הדיירים מעורבים בקביעת התפריט

הבעלים של רשת ההמבורגרים המצליחה BLACK משמש כיועץ הקולינרי של רשת "בית בכפר" והוא מגייס את כל הידע והניסיון שלו בשילובים בין אוכל טעים ומגוון לבין מזון בריא שמתאים לגיל השלישי

צילום: אילן בשור

כשילד אמריקני חושב על המבורגר, המחשבה הראשונה שעוברת לו ככל הנראה בראש היא על ליצן מחייך ומתנה מפלסטיק. ישראלים למדו לצפות קצת יותר מההמבורגרים שלהם, ולכן לא מן הנמנע שהדבר הראשון שעובר בראשו של ישראלי שחושב על המבורגר הוא דווקא השף צחי בוקששתר - הבעלים של רשת BLACK הידועה - וחייכן מסוג אחר - כזה שמחייך מכל הלב.

צחי בוקששתר משמש כיועץ הקולינרי של רשת "בית בכפר", והוא אחראי על שילוב זוויות התזונה בתוכנית WBA. הידע העשיר של בוקששתר בכל הנוגע לאוכל גורמה לצד אוכל רחוב, והיכולת שלו לשלב בין ההנאה שבאכילה לבין חיים בריאים, הופכת אותו לאיש המושלם במטבח של הגיל השלישי.

אז מה הקשר בין בוגר בית הספר הבינלאומי למלונאות "תדמור", בעל רשת מסעדות BLACK ויועץ קולינרי לבארים נחשבים לבין דיור מוגן? מתברר שהכל התחיל דווקא בשוודיה. לפני מספר שנים נסע בוקששתר לבקר אישה יקרה ללבו בשוודיה שנכנסה לדיור מוגן בגיל 64 לאחר פציעה. במהלך הביקור, הוא הוזמן לארוחת הצהריים במוסד. "ברגע שהיא הזמינה אותי לארוחת צהריים אמרתי לעצמי 'אוי ואבוי, הנה הלכה אחת הארוחות בחופשה של יומיים בחו"ל על אוכל של בית אבות'", נזכר בוקששתר, "לתדהמתי, האוכל היה מדהים. אני מאמין שגם אנחנו יכולים לעשות את זה בבית בכפר".

תזונה למבוגרים היא לא מה שחשבו פעם
בוקששתר, שעבד במסעדות גורמה נחשבות, מוכר לנו גם מתוכניות טלוויזיה כמו "טעמים" בטלוויזיה החינוכית ו"מישהו לבשל איתו" בערוץ 2. עכשיו הוא עומד להביא את הידע והניסיון שהוא צבר גם לרשת "בית בכפר" ומבחינתו מדובר באתגר מעניין. "קודם כל, גם אני מתחיל להתקרב לגיל הזהב", אומר בוקששתר בן ה 56- בחיוך, "אבל חשוב לי להגיד שתזונה למבוגרים היא לא מה שחשבו פעם. המבוגרים היום גדלו כפלמ"חניקים או פרטיזנים קשוחים, ובינתיים הספיקו להתפנק, ללמוד קולינריה ולאהוב אוכל נהדר. הם יודעים להעריך את זה - וגם מבשלים בעצמם".

בעבר "אוכל למבוגרים" היה שם נרדף לאוכל תפל ומשעמם. זה השתנה?
"זה נכון. בעבר, אצלנו הטבחים, לעבוד בדיור מוגן או בית אבות זה היה תחתית הסולם - אבל היום, מדובר בהחלט באתגר. ממה שהספקתי לחוות עד כה, יש אוכל טעים גם במטבחים של בתי אבות בישראל - ובייחוד יש ביקוש לאוכל טעים ומדליק. אז כן, עם כל זה שחשוב להגיש אוכל בריא, זו לא סיבה לוותר על מאכלים טעימים שאוהבים לאכול".

אז איך עושים את החיבור הזה בין אוכל טעים ובריא?
"מתאמצים! אני עוד אתייעץ עם החברים. דבר אחד ברור לי כבר - אנחנו צריכים יותר מעורבות של הדיירים בבניית התפריט. זה לא צריך להיות משהו שהולכים אליו כמו אל ארוחה בבית מלון באילת, שם אתה לא מחליט כלום ומסתדר עם מה שיש. כאן הדיירים צריכים להיות יותר מעורבים ולתרום יותר מהידע שלהם".

עצות תזונתיות מאבא
כשבוקששתר מבקש מהדיירים לתרום מהידע שלהם, הוא נזכר באבא שלו. "בכל מה שקשור לתזונה, אבא שלי הוא זה שיכול לתת לי עצות", מספר בוקששתר בצניעות מפתיעה לשף מעוטר, "הוא יודע לשמור על עצמו מבחינת אוכל. הוא מסתדר עם הכל. ומצד שני, תנסה לדחוף לו שמן זית לא גזעי ואני לא רוצה להגיד לך לאן הוא ידחף לך את זה. עד היום אני פונה לאבא שלי בשביל שיבדוק שמן זית - אפילו שאני עברתי קורסים מקצועיים והוא לא".

ומה עם לתת המלצות תזונה לעצמך?
"אני מאוד רוצה לשמור על דיאטה. בכל יום ראשון אני אומר 'היום אני מתחיל דיאטה'. כל שבוע".

ומה לגבי בריאות, אתה מצליח לשמור על תפריט יומי מסודר או שזה בכלל לא אפשרי לאדם במקצוע שלך?
"זה קשה, אבל בגלל שגדלתי בבית מוקפד אני רגיל לזה. בבית אצלי הילדים אוכלים נבטוטים וסלט בבוקר לפני שהם אוכלים קורנפלקס".

וגם אתה אוכל נבטוטים?
"מה אתה חושב, שאני חי רק על בשר?".

זה לא היה מפתיע אותי.
"אני אוכל בשר, אבל אני חושב שבשר צריך לאכול מתוך כבוד ובצניעות".

אז שאלת מיליון הדולר - יהיו המבורגרים ב"בית בכפר"?
"זו עוד שאלה מוקדמת, אבל אין ספק שכולם אוהבים המבורגרים, אז נצטרך לראות אם זה מסתדר. קודם אני עובד חופשי ואחר כך אני בודק את הגבולות כדי שאני לא אשים מגבלות על היצירתיות. אני יוצא מנקודת הנחה שמותר הכל, בונה תפריט, ואחר כך אני אבדוק מה אפשרי טכנית ובריאותית".

 

 

סימנייה