דילוג לתוכן

מגזין החיים הטובים / גיליון מס' 2

חזרה

מחכים לכם בבית

מיקי פרנס, מנכ"ל רשת "בית בכפר", פותח בפניכם את דלת הבית ומזמין אתכם להתרשם מחיי החברה התוססים, המערך הרפואי המקצועי, הניסיון, המקצועיות והעיצוב הנעים. בואו להרגיש בבית

גם כשמכירים ביתרונות של מעבר לדיור מוגן - חיי חברה עשירים, פעילויות מגוונות, מערך רפואי צמוד - ההחלטה לקחת את עצמנו בגיל מבוגר ולעזוב את החיים כמו שהכרנו מאחור ולהתחיל מחדש, אינה פשוטה. מיקי פרנס, מנכ"ל רשת "בית בכפר", עונה בגילוי לב וממקום אישי ומקצועי גם יחד על השאלות המתעוררות אצל כל מי שעומד בפני ההתלבטות הזו, ומציע שפשוט תבואו לשמוע, מה יש להפסיד?

 

מדוע אנשים עוברים לדיור מוגן?

ניהלתי את בית בכפר ביתן אהרון למעלה מ-10 שנים וליוויתי דיירים רבים בצעד המשמעותי שהחליטו לעשות, ברור לי שההחלטה לעשות את המעבר היא החלטה לא פשוטה ומאד מורכבת. לכל אדם יש את סיפור חייו והסיבות המאפשרות מעבר כזה.

"כל מעבר לדיור מוגן מלווה בלא מעט התלבטויות וקושי. אני בטוח שמדובר בהחלטה קשה לאנשים המבוגרים ולבני משפחתם, אבל אני בטוח עוד יותר שאנחנו ניתן להם איכות חיים משמעותית וטובה הצפויה להם".

 

מהו הייחוד של רשת "בית בכפר"?
"הרוב המוחלט של בתי הדיור המוגן נראים מעולה ונותנים שירותים דומים, אבל יש מנגנון שאתה לא נחשף אליו עד שתגור בבית תקופה ממושכת. אני יכול להגיד בלב שלם שהדברים החשובים באמת בדיור מוגן נמצאים בחיי היום-יום, ולא רק בנדל"ן וביוקרה. גם אצלנו הבתים נראים מרשימים ומעוצבים בקפידה, אבל זה לא העיקר בעיניי.

רוח רשת 'בית בכפר' מושתתת על אנושיות, מצוינות ומקצוענות. אנחנו דואגים שהבית יתאים לצרכים של אנשים מבוגרים לא רק כשהם חזקים ובריאים. הדיירים אמורים לחיות אצלנו עד גיל 120. חשוב שתהיה להם גישה מהירה ונוחה גם כשהם פחות ניידים. חשוב שיהיה מערך רפואי שיודע לתת טיפול חירום למבוגרים. צריך מערך חכם ומותאם לצרכים של הדיירים, ולראיה - אנשים מאריכים ימים אצלנו.

"צריך שאנשים ירגישו נוח. מצד אחד, שתהיה להם את הדירה והפינה הפרטית שלהם; מצד שני, כל הרעיון בדיור מוגן הוא הסביבה החברתית. הכנו מערך שלם שאמור לעזור לכל דייר למצוא את המקום הטבעי והנוח שלו בבית. חשוב לנו שכל אחד ימצה את הטוב שהבית יכול להציע לו לפי צרכיו".

אתה מזכיר את ה"רוח" של רשת "בית בכפר". מהי אותה "רוח"?
"רשת 'בית בכפר' נמצאת באותה בעלות יותר מ20- שנה, ויש לזה משמעות עצומה. אנחנו לא נדל"ן מניב ולא חברה המכוונת רק רווח. לרשת יש אופי וחזון שלא משתנים, ויש לזה משמעות עצומה מבחינת הדיירים.

בראש ובראשונה רובם מכירים את בעלי הרשת. יש לכולנו קשר בלתי אמצעי עם הדיירים. בנוסף, צוות העובדים קבוע ויציב,. זה גם עניין עקרוני וגם עניין שירותי. לדוגמה, כשאותה חדרנית מנקה מדי שבוע את אותה הדירה, היא יודעת מה חשוב לבעלי הדירה, על מה להקפיד. נוצר קשר אנושי ומחויבות. כדי להרגיש שייך, חשוב שצוות העובדים יהיה יציב ואנו משתדלים לבחור עובדים עם לב רחב במיוחד. זה כמובן משפיע מאוד גם על המצוינות והמקצועיות.

"דבר נוסף, אני תמיד אומר לדיירים פוטנציאלים לבדוק אותנו. היום בעידן האינטרנט המידע גלוי וזמין. אמנם המעבר לדיור מוגן כרוך בחתימה על חוזה, אבל רוח ההתנהלות שלנו מול הדיירים היא בדרך של שותפות והידברות. אנו מנסים לבוא ככל האפשר לקראת הדיירים. אנחנו לא נלחמים בהם, זאת לא דרכנו. יש לנו יחסים חמים עם הדיירים, וגם כשיש אי הסכמה מוצאים את הדרך לגשר.. אני תמיד מזמין אנשים לבדוק אותנו ולהתרשם בעצמם".

 

האם דיור מוגן הוא סמל סטאטוס של אוכלוסייה עשירה?
"זה מיתוס. זה נכון שדיור מוגן הוא השקעה באיכות חיים ולא השקעה כלכלית, אבל למי שיש פנסיה מסודרת, דירה או סכום ראשוני - זה בהחלט אפשרי.

אנחנו מציעים כמה מסלולי התקשרות, שכל אחד מהם עונה על צורך ונועד לפתור חסמים. אנו נותנים מענה אמיתי לצורך בתקופת ניסיון והסתגלות; אנו מאפשרים מעבר לדיור מוגן מבלי למכור את הבית ומבלי לפגוע בירושה לילדים; אנו היחידים שמאפשרים מעבר לדיור מוגן בתשלום אחד בלבד. אני תמיד מציע לאנשים לבוא לשמוע. כמעט תמיד הם מופתעים לטובה ממה שיש לנו להציע".

 

מה האתגר שלך בתפקידך כמנכ"ל הרשת?
"בסופו של יום אנחנו נותני שירות, והקשר עם הדיירים הוא יומיומי. מבחינתי, עובדים מחויבים שנותנים את השירות הטוב ביותר, כאילו הדיירים הם הוריהם זה האתגר הגדול ביותר".

 

תעודת זהות

שם: מיקי פרנס

מצב משפחתי: נשוי לאורנה, אב לניצן, שחר ורועי. גר בבית חירות. "תושב עמק חפר מיום לידתי"

תפקיד: מנכ"ל רשת "בית בכפר"

קורות חיים: עובד ברשת "בית בכפר" כ13- שנים. התחיל כמנהל בית בכפר ביתן אהרון ולפני כשנה קודם לתפקיד המנכ"ל.

 

סימנייה